21
- Marzec
2019
Posted By : bzadmin
Zadłużenie w firmach pożyczkowych

Każdego roku w Polsce notuje się znaczący wzrost zainteresowania produktami finansowymi, takimi jak kredyty i pożyczki. Wprawdzie by poprawić swój komfort życia wielu konsumentów kieruje się do placówek bankowych, jednak część rezygnuje z usług sektora bankowego na rzecz firm pożyczkowych. Darmowe chwilówki stanowią kuszącą propozycję zwłaszcza dla tych, którzy pragną zrealizować pilne wydatki. Z drugiej strony fakt, że należy uregulować je w krótkim terminie przyczynia się także do tego, że wielu konsumentów nie radzi sobie ze zwrotem jednorazowo całej kwoty. Wówczas często aplikują o kolejną pożyczkę na spłatę poprzedniego zobowiązania a to przeradza się w spiralę długów.

Zadłużenie w firmach pożyczkowych

Sektor pozabankowy powstał głównie z myślą o tych konsumentach, którzy w wyniku przeróżnych czynników nie mogą ubiegać się o kredyt w banku. Jest to podyktowane zbyt niską zdolnością do spłaty zobowiązania w wyznaczonym terminie. Firmy pożyczkowe wymagają od potencjalnych klientów by Ci dysponowali możliwościami finansowymi do uregulowania zaciągniętych chwilówek lecz nie wymagają od nich zaświadczeń o dochodach oraz tak wysokich zarobków jak banki. Ponadto procedura wnioskowania o pożyczki pozabankowe jest uproszczona dlatego klient ma szanse otrzymać środki na swoje konto nawet w ciągu jednego dnia. Ta łatwość ubiegania się o pieniądze sprawia, że wydają się one niemal na wyciągnięcie ręki a w wyniku tego konsumenci bardzo często w nieprzemyślany sposób zaciągając jednocześnie kilka zobowiązań finansowych.

Jak obniżyć dług w firmach pożyczkowych?

Koszty obsługi chwilówek są wielokrotnie wyższe niż kredytów bankowych, co wynika z krótkiego okresu kredytowania tych pierwszych. Dlatego każdy wnioskujący o pożyczkę winien być przygotowany na nieco zbyt wygórowane ceny. Tym samym zwrot tego typu pożyczek może bardziej obciążyć budżet. Największym błędem jest zaciąganie chwilówek jednocześnie w kilku instytucjach. Wówczas spłata w wyznaczonym czasie będzie dodatkowym obciążeniem. Nie mówiąc już o karnych odsetkach, jakie trzeba uregulować w przypadku zwłoki w spłacie zobowiązania finansowego.
Jeśli jednak posiadamy kilka pożyczek pozabankowych „na głowie” warto je połączyć w jedną korzystając z kredytu konsolidacyjnego. Banki wprawdzie nie oferują konsolidacji chwilówek, czynią to natomiast niektóre firmy pożyczkowe, jak choćby Ekassa czy Mikrokasa. Takie połączenie pożyczek w jeden kredyt czyli konsolidacja zadłużenia o której mowa na stronie http://konsolidacyjnyekspert.pl pozwala przynajmniej na jakiś czas złapać oddech spłacając jedną ratę miesięcznie. Na podobnej zasadzie działają kredyty oddłużeniowe, jednak należy być ostrożnym podczas wybierania tego produktu bowiem ich koszty są często tak wysokie, że kredytobiorca i tak nie będzie w stanie zwrócić długu.

Dodaj komentarz