04
- Lipiec
2018
Posted By : bzadmin
Promocje kredytów hipotecznych

Rok 2018 to zdecydowany „boom” mieszkaniowy. Z powodu wysokiego zainteresowania nieruchomościami ruszyły także akcje promocyjne na kredyty hipoteczne. Choć raporty wskazują na to, iż ceny mieszkań za metr kwadratowy gwałtownie podrożały, nie wpłynęło to na zmniejszenie klientów banków. Wiąże się to przede wszystko z poprawą jakości życia wielu Polaków, podwyższeniem płacy minimalnej oraz świadczeniom przyznawanym przez państwo. Oczywiście te ostatnie nie są brane pod uwagę przy rozpatrywaniu wniosku kredytowego, niemniej pozwalają ustabilizować sytuację finansową wielodzietnych rodzin. Lepsza zdolność kredytowa oraz duży wybór nieruchomości zarówno w centrach jak i na obrzeżach miast powodują także większe zadłużenie konsumentów. Możliwość pozwolenia sobie na własne lokum to niemal jak codzienna potrzeba, która niegdyś pozostawała jedynie w sferze marzeń. Łatwo dostępne produkty hipoteczne, szybkie rozpatrywanie wniosków oraz większe oszczędności Polaków napędzają kupno kolejnych mieszkań.

Wieżowiec mieszkalny
Niesłabnące zainteresowanie mieszkaniami sprawia, że kredyt hipoteczny to jeden z najpopularniejszych produktów

Promocje kredytów hipotecznych

Jak wspomniano powyżej, niesłabnące zainteresowanie produktami hipotecznymi to niemal pożywka dla banków komercyjnych. Każda z nich oczywiście stara się „przyciągnąć” klienta na swoją stronę, stąd liczne promocje kredytów. Ponadto fakt, że stopy procentowe utrzymają się na niezmiennych poziomie dodatkowo napędza młodych ludzi rychłego podjęcia decyzji kredytowej. Przedstawimy nowe promocje największych kilku znanych banków komercyjnych.

Jak zwrócić uwagę klienta?

Banki stosują liczne zabiegi mające na celu pozyskanie klientów. Dotyczy to również kredytów hipotecznych. Zawsze jednak warto poznać symulację kosztów kredyty, który przysłaniają promocyjne ceny.

  1. mBank – nowa promocja mBank to kredyt hipoteczny z obniżoną marżą dzięki skorzystaniu z pakietu Hipoteka z ochroną. Warunkiem zachowania promocji jest co najmniej 5-cio letnie przystąpienie do ubezpieczenia na życie z kredytem hipotecznym. Prowizja za jego udzielenie wynosi od 0 do 4%.
  2. ING Bank Śląski – wiosenna wyprzedaż to szansa na uzyskanie niskiego oprocentowania na kredyt hipoteczny, które wynosi 4,25% lub 4,33%. Prowizja to 0 lub 1,65% zaś marża 1,65 lub 1,80%. Dzięki promocji klient może płacić ratę niższą o 100 zł.
  3. Eurobank – możliwość uzyskania obniżonej marży od 1,89% w ofercie Niski Procent lub Niski Procent Plus. Przy zachowaniu tych warunków prowizja to 2%, a połączenie kilku produktów dodatkowo obniży marzę kredytu hipotecznego

Dodaj komentarz