27
- Maj
2018
Posted By : bzadmin
Odnawialna linia pożyczkowa

Odnawialna linia pożyczkowa to produkt finansowy, z którego wielokrotnie, w przeciwieństwo do zwykłych zobowiązań finansowych, można korzystać bez wymogu ponownego wnioskowania o pożyczkę. Kolejna różnica pomiędzy chwilówkami a pożyczkami z limitem odnawialnym polega na tym, że kredytobiorca nie jest zobowiązany wypłacać całej przyznanej kwoty. Ponadto może dowolną sumę wpłacać na swoje konto by zwiększyć dostępny limit środków. Stąd określa się tego rodzaju pożyczki jako odnawialne, gdyż każdy klient ma sposobność wielokrotnego korzystania z pieniędzy na koncie. Najważniejsza jednak cechą omawianego produktu jest to, że kredytobiorca zwraca odsetki jedynie za wykorzystaną kwotę środków finansowych. Istnieje kilka firm pozabankowych, które oferują zobowiązania o charakterze odnawialnym. My wybraliśmy Banknot.pl oraz Euroloan.

Bankot.pl

Firma pożyczkowa Banknot proponuje odnawialną linię pożyczkową dla osób, które:

  • ukończyły 18 lecz mają nie więcej niż 70 lat
  • są obywatelami Polski zameldowanymi i mieszkającymi na stałe na terytorium kraju
  • dysponują własnym rachunkiem w banku (SKOKi nie są akceptowane)
  • nie zostały wpisane z do baz BIk i BIG jako nierzetelni kredytobiorcy

Kwota maksymalna pożyczki to 5 000 zł zaś okres kredytowania wynosi zawsze 4 miesiące. Ostateczna wysokość zobowiązania zależy od zdolności i wiarygodności kredytowej pożyczkobiorcy.
Po akceptacji wniosku o pożyczkę, klient zleca pierwszą wypłatę środków, które przelewane są na jego rachunek bankowy. Może z nich korzystać przez 4 miesiące przy czym każda wypłata dostępna jest w określonym limicie pożyczkowym. Każda spłata zwiększa ów limit a tym samym zadłużenie wobec firmy.

Euroloan czyli pożyczki po fińsku

Grupa Euroloan ma do zaoferowania pożyczki z limitem odnawialnym do kwoty 20 000 zł. Okres kredytowania wynosi od 5 do 48 miesięcy. Podobnie jak w przypadku poprzedniej firmy, tak i tu klienci mają sposobność wielokrotnego korzystania z przyznanych środków. Ponadto sami ustalają wysokość comiesięcznej spłaty. Ubieganie się o pożyczki w Euroloan odbywa się całkowicie online. Klienami firmy mogą zostać:

  • osoby pełnoletnie, które legitymują się dowodem osobistym
  • właściciele rachunku bankowego
  • osoby nie mające negatywnej historii kredytowej

Pożyczkobiorcy sami ustalają termin i wysokość pierwszej spłaty. harmonogram zwrotu pieniędzy można zmienić jeden raz, co wiąże się z naliczeniem dodatkowych opłat.

Dodaj komentarz