09
- Styczeń
2018
Posted By : bzadmin
Kredyt a pożyczka bez zdolności kredytowej

Nasza zdolność kredytowa jest bardzo ważnym czynnikiem, który jest brane pod uwagę podczas analizowania wniosków kredytowych. Niestety banki coraz częściej odmawiają wnioskodawcom pożyczek z uwagi na zbyt niską zdolność do ich uregulowania. Opierają się przede wszystkim na wysokości dochodów, jakie otrzymują pożyczkobiorca oraz posiadanych innych zadłużeń. Prawdopodobieństwo odmownej decyzji jest tym większe im więcej mamy zaległych zobowiązań oraz niskiego wskaźnika możliwości spłaty swojego kredytu lub pożyczki. Bank szacuje to na podstawie informacji, które klient umieszcza we wniosku o kredyt oraz wszelkich dostarczonych przez niego dokumentów poświadczających wysokości źródło dochodu. W przypadku pożyczki internetowej ocena zdolności kredytowej podejmowana jest na podstawie danych zawartych w formularzu rejestracyjnym. Wiele firm pozabankowych bowiem nie wymaga żadnych zaświadczeń o dochodach.

Pożyczka bez zdolności kredytowej – nie do końca

Wniosek o pożyczkę, który wypełniamy online musi zawierać dane informujące jaki jest nasz dochód. Oczywiście informacje te muszą być zgodne z prawda, gdyż poświadczamy to podpisując umowę o pożyczkę. Na podstawie tych danych oceniana jest nasza zdolność kredytowa. Jednak w przypadku, gdy nie jest ona wystarczająca nie uzyskujemy odpowiedzi odmownej, tylko propozycje zaciągnięcia niższej kwoty zobowiązania finansowego.

Banknoty euro pod lupą
Kredyt bez zdolności kredytowej w banku nie jest możliwy

Tym różni się właśnie pożyczka internetowa od tradycyjnej pożyczki gotówkowej dostępnej w bankach. Choć coraz więcej banków reklamują się pożyczkami na tzw. „klik” to w dalszym ciągu przyznawalność pożyczek internetowych oferowanych przez instytucje pozabankowe jest wyższa.

Banki z najszybszymi pożyczkami

Podobnie jak pożyczki internetowe, tak i pożyczki bankowe można uzyskać bardzo szybko. Wystarczy wypełnić formularz online, a decyzja o udzieleni zobowiązania przesyłana jest już po kilkunastu minutach. Najszybsze w tym fachu okazały się bank BGŻ City Handlowy oraz BZ WBK, u których zgodę otrzymuje się po niecałym kwadransie od chwili zaakceptowania wniosku. Nieco bardziej ociężale działa Bank Millennium, mBank oraz PKO BP, które przesyłają odpowiedź najczęściej w następnym dniu roboczym.

Dodaj komentarz